Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji archeologicznej

W dniach 17-21 września w Krakowie odbędzie się konferencja z cyklu Internationales Sachsensymposion.

Miło nam poinformować, że w tym roku gospodarzem ważnej międzynarodowej konferencji naukowej w ramach serii Internationales Sachsensymposion jest Instytut Archeologii UJ.
ℹ️ Internationales Sachsensymposion to stowarzyszenie naukowe zrzesza ponad 180 historyków i archeologów z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Belgii, Francji, Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, USA i Polski wokół tematyki obejmującej studia nad okresem wpływów rzymskich, wędrówek ludów i wczesnego średniowiecza w Basenach Morza Północnego i Bałtyckiego.
💬 Od 1949 roku jego członkowie dzielą się swoją wiedzą w ramach konferencji organizowanych co roku w różnych miastach Europy. Gospodarzem 73. spotkania, które odbędzie się w dniach 17-21 września 2022 roku jest Instytut Archeologii UJ. Program zawiera 28 referatów osób z różnych krajów.