Zmarł prof. Tomasz Gryglewicz

9 grudnia zmarł prof. Tomasz Gryglewicz związany z Instytutem Historii Sztuki.

Z przykrością informujemy, że ze społeczności Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego odszedł prof. dr hab. Tomasz Gryglewicz.
Był absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie i Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w latach 1968-1973 studiował historię sztuki. Od 1973 r. związany z Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zainteresowania badawcze obejmowały sztukę początku i pierwszej połowy XX wieku w Europie Środkowej, awangardę XX wieku oraz sztukę polską po II wojnie światowej i sztukę bieżącą.

W latach 1996-1999 był dyrektorem Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierował również Zakładem Sztuki Nowoczesnej.
Był członkiem m.in. Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Komisji Historii Sztuki PAU i członkiem AICA.