Aktualności

Zmianie ulegnie tryb kształcenia w Uniwersytecie Jagiellońskim w dniach 30-31 października oraz 2-3 listopada 2023 roku.
więcej o Organizacja kształcenia w Uniwersytecie Jagiellońskim 30-31 października i 2-3 listopada

Zakończyła się dwudniowa konferencja znawców antyku z aż 18 uniwersytetów europejskich! Naukowcy debatowali nad postaciami - mitycznymi i historycznymi - założycieli miast w starożytności.
więcej o Konferencja "Ktistes. Mythological and historical founder of Ancient Cities and Colonies. Memory, Mythography, Traditions and Representation”
Aleksander Brückner - sylwetka uczonego

Informacja o konferencji pt. "Aleksander Brückner - sylwetka uczonego"
więcej o Aleksander Brückner - sylwetka uczonego
Międzynarodowa konferencja naukowa znawców antyku

W dniach 25-26 września odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona "ktistes" - mitycznym i historycznym założycielom miast antycznych. Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Międzynarodowa konferencja naukowa znawców antyku

We czwartek 21 września 2023 r. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Krakowie przy ul. Basztowej odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia trzeciej edycji prestiżowych nagród Narodowego Banku Polskiego Grossi Cracovienses. Jednym z pięciu laureatów został Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – nagrodę odebrał Rektor UJ prof. dr hab. Jacek Popiel i Dyrektor Instytutu Archeologii UJ, prof. dr hab. Paweł Valde-Nowak.
więcej o Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatem nagrody Narodowego Banku Polskiego!