Uroczystość wręczenia Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego

13 grudnia 2021 r. o godz. 12:00 w sali nr 30 Collegium Novum odbędzie się wręczenie Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego.

Zapraszamy na uroczyste zakończenie 21. edycji Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego. Nagrodę została ustanowiona w 2001 r. przez krakowski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego i Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Sponsorami nagród są: Wydawnictwo Literackie i Wydział Historyczny.

Ta jedyna w Krakowie nagroda historyczna przyznawana jest corocznie w uznaniu wybitnych osiągnięć jednemu z grona polskich oraz zagranicznych autorów zajmujących się dziejami Europy Środkowo-Wschodniej i jej relacji z Polską od średniowiecza do współczesności.

Program wydarzenia