Nowy projekt dr. Bartosza Kołoczka!

W rozstrzygniętym niedawno konkursie Uniwersalia 2.2 Ministerstwo Edukacji i Nauki przyznało dr. Bartoszowi Kołoczkowi z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego blisko 243 tys. złotych!

Dr Bartosz Kołoczek z Instytutu Historii UJ dokona pierwszego polskiego przekładu wszystkich dzieł działającego na dworze cesarzy Teodozjusza i Honoriusza późnoantycznego poety Klaudiusza Klaudiana. Wydanie zostanie przygotowane w dwóch tomach obejmujących razem 58 arkuszy wydawniczych tekstu i po okresie dwuletniej karencji zostanie udostępnione w otwartym dostępie w Repozytorium UJ i innych otwartych bazach. Projekt zakłada odbycie kilku kwerend zagranicznych w bibliotekach we Włoszech, w Wielkiej Brytanii i Niemczech, jak również zakup literatury potrzebnej do jego realizacji, która stanie się częścią księgozbioru biblioteki Zakładu Historii Starożytnej i Bizancjum w Instytucie Historii UJ.

Serdecznie gratulujemy!