Aktualności

10 września 2022 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona numizmatyce.
więcej o Zapraszamy na międzynarodową konferencję naukową "Joachim Lelewel and numismatics in the nineteenth century" (10 września 2022)
Odeszła prof. Bożenna Wyrozumska

22 sierpnia 2022 r. odeszła prof. Bożenna Wyrozumska, przez lata związana z Instytutem Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego jako nauczyciel akademicki i kierownik Zakładu Nauk Pomocniczych Historii i Archiwistyki (1997–2004). Kontynuatorka wielkiej krakowskiej tradycji nauk pomocniczych historii.
więcej o Odeszła prof. Bożenna Wyrozumska

Zachęcamy do udziału w szkole letniej adresowanej do studentów i studentek UJ z kierunków: historia, socjologia, judaistyka i kulturoznawstwo. Szkoła skierowana jest do osób, posiadających podstawową wiedzę w zakresie metodologii badań jakościowych oraz historycznych, prowadzenia wywiadów indywidualnych. Wymagane jest również pewne zainteresowanie tematyką zagłady Żydów.
więcej o Szkoła letnia: Trudne dziedzictwo zagłady Żydów w mniejszych miejscowościach – historyczne i socjologiczne metodologie w badaniu narracji o przeszłości
Promocja gry miejskiej "Krakowiacy w mieście"

Chcesz cofnąć się do początków XX wieku i Krakowa czasów Franciszka Józefa? Przyjdź 13 maja 2022 r. o godz. 10:00 przed Collegium Novum i weź udział w grze miejskiej! Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotował mobilną grę miejską!
więcej o Promocja gry miejskiej "Krakowiacy w mieście"
Rekrutacja do programu MOST

Do 15 maja trwa rekrutacja w programie MOST.
więcej o Rekrutacja do programu MOST